Zwolnienie ze składek ZUS – sprawdź, co z kosztami podatkowymi

Jedną z form wsparcia dla przedsiębiorców, jakie wprowadza tarcza antykryzysowa jest zwolnienie ze składek ZUS. Pojawia się pytanie, co w tej sytuacji z kosztami podatkowymi.

Więcej czasu na złożenie IFT-2R i ORD-U

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną koronawirusem minister finansów wydał rozporządzenie, które przesuwa termin złożenia informacji:

Ulga dla pracowników i przedsiębiorcy

Ustawa antykryzysowa wprowadziła możliwość zwolnienia z obowiązku opłacenia należnych od 1 marca do 31 maja 2020 r. składek zusowskich dla płatników składek (zgłoszonych do ZUS przed 1 lutego 2020 r.), którzy 29 lutego 2020 r. zgłaszali do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych (wliczając w to również osobę prowadzącą działalność gospodarczą i osoby z nią współpracujące przy tej działalności).

Sprawdź, jak zmieniły się przepisy dotyczące ulgi na złe długi

Wyłączenie obowiązku rozliczania nieuregulowanych świadczeń pieniężnych przez poszkodowanych w wyniku pandemii dłużników – takie zmiany zakłada nowelizacja specustawy. Sprawdź szczegóły.

Odroczenie okresowego przeglądu kasy rejestrującej do lipca 2020 roku

Znamy wyjaśnienie resortu finansów dotyczące procedury przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Na jakie wsparcie może liczyć mikroprzedsiębiorca zatrudniający do 9 pracowników

Tarcza antykryzysowa przewiduje zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec – maj). Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Czy jest możliwe równoczesne korzystanie z innego wsparcia?

Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby samozatrudnione

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniają pracowników, mogą liczyć na wypłatę postojowego, zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, a także na dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności.

Jak odliczać od podatku darowizny na cele związane z przeciwdziałaniem COVID-19

Darowizny na cele związane z przeciwdziałaniem COVID-19 mogą uprawniać do odliczenia nawet dwukrotności wartości darowizny. Odliczenie możliwe jest przy tym już w trakcie roku, przy obliczaniu zaliczki na podatek.