ADK 252

Poznaj najnowsze interpretacje dyrektora KIS dotyczące ostatnich zmian

Nowe zasady wystawiania faktur do paragonów czy też płatności na rachunki z białej listy – to zmiany, które obowiązują od początku 2020 roku. Mamy dla Państwa przegląd najnowszych interpretacji organów podatkowych, warto je znać, aby wiedzieć, jak stosować nowe przepisy w praktyce i nie narazić się skarbówce.

ADK 251

Ulga na zakup kas online w 2020 roku

Część podatników od początku tego roku musi już obowiązkowo stosować kasy online. Zakup takich urządzeń daje prawo do skorzystania z ulgi w VAT z tego tytułu. Kłopot w tym, że nie jest jasne, kiedy to prawo wolno zrealizować.

ADK 250

Rozliczamy wydatki dotyczące PPK

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to nowa forma długoterminowego i dobrowolnego systemu oszczędzania na przyszłą emeryturę. Od początku 2020 roku kolejne podmioty miały obowiązek wdrożenia PPK. W związku z wprowadzeniem tej instytucji znowelizowane zostały także m.in. przepisy ustaw o PIT, CIT i VAT.

ADK 249

Niezapłacone faktury nie będą opodatkowanym dochodem

Przedsiębiorca, który nie otrzyma zapłaty w ciągu 90 dni, ma prawo już na etapie obliczania zaliczki na podatek pomniejszyć dochód o nieotrzymane od kontrahenta kwoty transakcji.

Styczeń 2020 r.

Wyjaśniamy, jak księgować split payment po zmianach przepisów

Sprawdź na przykładach, jak księgować faktury dotyczące split payment i jakie ma to odzwierciedlenie w bilansie.