Tarcza antykryzysowa 2.0 i 3.0. Praktyczny przewodnik, jak skorzystać ze wsparcia przewidzianego w rozszerzonej wersji tarczy antykryzysowej

Większa dostępność pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, możliwość ponownego przyznania świadczenia postojowego, czy zwolnienie z 50% składek w przypadku płatników zatrudniających do 49 ubezpieczonych – takie rozwiązania wprowadziła tarcza antykryzysowa 2.0. Obowiązują już także zmiany wprowadzone tarczą antykryzysową 3.0.

Koronawirus – uprawnienia pracowników, obowiązki pracodawców

Sprawdź, jak skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego i jak zorganizować pracę zdalną w firmie.

Koronawirus – niezbędnik w księgowości

Sprawdź, na jakie zmiany się przygotować, jak rozliczać wydatki na nabycie środków czystości.

Najważniejsze wchodzące w życie oraz planowane zmiany w ustawie o VAT

Poznaj najnowsze zmiany w VAT, skorzystaj z praktycznego zestawienia.

Czy Twoją firmę obejmie obowiązkowa podzielona płatność

Sprawdź, co nowe przepisy oznaczają w praktyce. Pobierz e-book.

Poznaj konsekwencje zmian przepisów od 1 stycznia 2019 r. – praktyczne zestawienie

Od stycznia 2019 roku wszedł w życie ogromny pakiet zmian w prawie podatkowym. Część zmian to daleko idące modyfikacje obecnie istniejących przepisów (np. nowe rozliczenia samochodów służbowych i leasingowanych), a część to zupełne nowe rozwiązania, niespotykane wcześniej w polskim prawie podatkowym (np. kontrowersyjny Exit Tax czy ulga IP box dla innowacyjnych przedsiębiorstw).

Nowa Ordynacja Podatkowa 2020

Nowe przepisy Ordynacji Podatkowej mają wejść w życie już w przyszłym roku. Nowelizacja wprowadzi kilkanaście nowych rozwiązań, których celem jest poprawa relacji podatników z fiskusem. A jak to będzie wyglądało w praktyce? Poznaj kluczowe zmiany oraz problemy, które z nich wynikają. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak je rozwiązać, dzięki czemu będziesz mógł się do nich odpowiednio przygotować.

Poznaj konsekwencje zmian przepisów od 1 stycznia 2019 r. – praktyczne zestawienie

Od stycznia 2019 roku wejdzie w życie ogromny pakiet zmian w prawie podatkowym. Część zmian to daleko idące modyfkacje obecnie istniejących przepisów (np. nowe rozliczenia samochodów służbowych i leasingowanych), a część to zupełne nowe rozwiązania, niespotykane wcześniej w polskim prawie podatkowym (np. kontrowersyjny Exit Tax czy ulga IP box dla innowacyjnych przedsiębiorstw).

Ważne zmiany dla księgowych od 2019 roku

9% stawka CIT, podatek od wyjścia, nowości w rozliczaniu firmowych aut − to tylko niektóre zmiany, z którymi  trzeba zmierzyć się od początku 2019 roku. Pobierz ebook i sprawdź, jak stosować nowe przepisy w praktyce.