Harmonogram czynności w związku z zamknięciem roku obrotowego 2020

Sprawdź, jakie są terminy dotyczące zamknięcia roku. Skorzystaj z praktycznego zestawienia.

Ważne zmiany dla księgowych w 2021 roku: VAT, podatki dochodowe, prawo pracy, ubezpieczenia społeczne

Rok 2021 roku przyniósł dla podatników wiele zmian w podatkach. Jak chociażby: pakiet slim VAT wprowadzający zmiany dotyczące Wiążącej Informacji Stawkowej i nowe zasady rozliczania faktur korygujących; opodatkowanie spółek komandytowych CIT; wprowadzenie estońskiego CIT; ograniczenia ulgi abolicyjnej. To nie wszystko od tego roku trzeba też zgłaszać do ZUS umowy o dzieło. Skorzystaj z podsumowania ważnych dla księgowych zmian.

Estoński CIT od 2021 roku. Sprawdź, kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania

Ministerstwo Finansów przedstawia estoński CIT jako nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Czy warto korzystać z estońskiego CIT? Jakie są zagrożenia?

PIT i CIT od 1 stycznia 2021 r. przegląd najważniejszych zmian – praktyczne zestawienie

Początek 2021 rok to wiele zmian w podatkach dochodowych. Podatnicy muszą się też przygotować na nowe obowiązki. Przedstawiamy praktyczne zestawienie zmian w PIT i CIT przygotowane przez ekspertów Accreo.

Zmiany w VAT od 1 lipca 2020 r.

Sprawdź, jak zmieniły się stawki VAT, jak wystąpić o Wiążącą Informację Stawkową, jaki jest obecnie termin składania zawiadomienia ZAW.

Nowy JPK_VAT od 1 października 2020 r. Poznaj wyjaśnienia Ministra Finansów dotyczące nowego pliku

Od 1 października br. nie ma już możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż przez JPK_VAT. Nowy JPK_VAT w praktyce sprawia sporo kłopotów. Poznaj wyjaśnienia ekspertów i sprawdź odpowiedzi MF w sprawie nowego JPK_VAT.

Tarcza antykryzysowa 2.0 i 3.0. Praktyczny przewodnik, jak skorzystać ze wsparcia przewidzianego w rozszerzonej wersji tarczy antykryzysowej

Większa dostępność pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, możliwość ponownego przyznania świadczenia postojowego, czy zwolnienie z 50% składek w przypadku płatników zatrudniających do 49 ubezpieczonych – takie rozwiązania wprowadziła tarcza antykryzysowa 2.0. Obowiązują już także zmiany wprowadzone tarczą antykryzysową 3.0.

Koronawirus – uprawnienia pracowników, obowiązki pracodawców

Sprawdź, jak skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego i jak zorganizować pracę zdalną w firmie.

Koronawirus – niezbędnik w księgowości

Sprawdź, na jakie zmiany się przygotować, jak rozliczać wydatki na nabycie środków czystości.

Najważniejsze wchodzące w życie oraz planowane zmiany w ustawie o VAT

Poznaj najnowsze zmiany w VAT, skorzystaj z praktycznego zestawienia.