Zmiany w VAT od 1 lipca 2020 r.

Sprawdź, jak zmieniły się stawki VAT, jak wystąpić o Wiążącą Informację Stawkową, jaki jest obecnie termin składania zawiadomienia ZAW.

Nowy JPK_VAT od 1 października 2020 r. Poznaj wyjaśnienia Ministra Finansów dotyczące nowego pliku

Od 1 października br. nie ma już możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż przez JPK_VAT. Nowy JPK_VAT w praktyce sprawia sporo kłopotów. Poznaj wyjaśnienia ekspertów i sprawdź odpowiedzi MF w sprawie nowego JPK_VAT.

Tarcza antykryzysowa 2.0 i 3.0. Praktyczny przewodnik, jak skorzystać ze wsparcia przewidzianego w rozszerzonej wersji tarczy antykryzysowej

Większa dostępność pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, możliwość ponownego przyznania świadczenia postojowego, czy zwolnienie z 50% składek w przypadku płatników zatrudniających do 49 ubezpieczonych – takie rozwiązania wprowadziła tarcza antykryzysowa 2.0. Obowiązują już także zmiany wprowadzone tarczą antykryzysową 3.0.

Koronawirus – uprawnienia pracowników, obowiązki pracodawców

Sprawdź, jak skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego i jak zorganizować pracę zdalną w firmie.

Koronawirus – niezbędnik w księgowości

Sprawdź, na jakie zmiany się przygotować, jak rozliczać wydatki na nabycie środków czystości.

Najważniejsze wchodzące w życie oraz planowane zmiany w ustawie o VAT

Poznaj najnowsze zmiany w VAT, skorzystaj z praktycznego zestawienia.

Czy Twoją firmę obejmie obowiązkowa podzielona płatność

Sprawdź, co nowe przepisy oznaczają w praktyce. Pobierz e-book.

Poznaj konsekwencje zmian przepisów od 1 stycznia 2019 r. – praktyczne zestawienie

Od stycznia 2019 roku wszedł w życie ogromny pakiet zmian w prawie podatkowym. Część zmian to daleko idące modyfikacje obecnie istniejących przepisów (np. nowe rozliczenia samochodów służbowych i leasingowanych), a część to zupełne nowe rozwiązania, niespotykane wcześniej w polskim prawie podatkowym (np. kontrowersyjny Exit Tax czy ulga IP box dla innowacyjnych przedsiębiorstw).

Nowa Ordynacja Podatkowa 2020

Nowe przepisy Ordynacji Podatkowej mają wejść w życie już w przyszłym roku. Nowelizacja wprowadzi kilkanaście nowych rozwiązań, których celem jest poprawa relacji podatników z fiskusem. A jak to będzie wyglądało w praktyce? Poznaj kluczowe zmiany oraz problemy, które z nich wynikają. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak je rozwiązać, dzięki czemu będziesz mógł się do nich odpowiednio przygotować.

Poznaj konsekwencje zmian przepisów od 1 stycznia 2019 r. – praktyczne zestawienie

Od stycznia 2019 roku wejdzie w życie ogromny pakiet zmian w prawie podatkowym. Część zmian to daleko idące modyfkacje obecnie istniejących przepisów (np. nowe rozliczenia samochodów służbowych i leasingowanych), a część to zupełne nowe rozwiązania, niespotykane wcześniej w polskim prawie podatkowym (np. kontrowersyjny Exit Tax czy ulga IP box dla innowacyjnych przedsiębiorstw).