WYDANIE ONLINE

Jak przedsiębiorcy zaoszczędzą na małym ZUS plus
W przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli liczyć na tzw. mały ZUS plus. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z preferencji, a kto straci taką możliwość? Sprawdźmy.

czytaj więcej »

Są sytuacje, kiedy pracodawca musi opłacić składki na ZUS od wartości zakupionych biletów komunikacji dla pracowników. Sprawdźmy, kiedy trzeba tak postąpić.

czytaj więcej »

Już w 2020 roku jednostki, które dotychczas składały zatwierdzone sprawozdania finansowe do urzędów skarbowych, będą je składały w nowym formacie XML do Krajowej Administracji Skarbowej. 

czytaj więcej »

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wypowiedział się w kwestii rozliczania przychodów uzyskiwanych przez małoletniego  z tytułu praw autorskich. Sprawdźmy jego stanowisko i komentarz eksperta.

czytaj więcej »

Od 1 listopada 2019 r. towary na potrzeby stosowania różnych przepisów ustawy o VAT klasyfikowane są według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług albo według Nomenklatury scalonej (CN).

czytaj więcej »

Chociaż przepisy dotyczące split payment obowiązują od kilku tygodni, pojawiają się nowe problemy. Jeden z nich dotyczy oznaczania wszystkich wystawianych faktur jako „mechanizm podzielonej płatności”, nawet jeżeli towar z faktury nie znajduje się w załączniku nr 15 do ustawy o VAT.

czytaj więcej »

Od 1 listopada br. obowiązuje rozporządzenie, które dostosowuje wzory deklaracji dla podatku od towarów i usług do ostatnich zmian w ustawie o VAT.

czytaj więcej »

Od 1 listopada 2019 r. weszły w życie przepisy określające obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności. Od tego dnia nastąpiła też likwidacja stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w transakcjach krajowych.

czytaj więcej »

Od 7 listopada br. obowiązuje nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, która w istotny sposób modyfikuje zasady prowadzenia spraw przed sądami cywilnymi. Zmiany są ważne również dla przedsiębiorców dochodzących swoich racji w sprawach gospodarczych.

czytaj więcej »

Wkrótce podatnicy będą mogli liczyć na nowe procedury służące rozstrzyganiu sporów dotyczących unikania podwójnego opodatkowania, uprzednich porozumień cenowych i programu współpracy z organami podatkowymi.

czytaj więcej »

wiper-pixel