WYDANIE ONLINE

Przygotuj się na deklarację VDEK – znamy już treść nowego rozporządzenia
Nowy plik JPK_VAT będzie dokumentem elektronicznym obejmującym: deklarację VAT i ewidencję VAT. Wiemy już, jakie dane będzie zawierał nowy plik. Zmiany wejdą w życie od 1 kwietnia 2019 r.

czytaj więcej »

Osoby prowadzące własny biznes muszą przygotować się na spore podwyżki. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek ubezpieczeniowych będzie trzeba zapłacić więcej niż obecnie.

czytaj więcej »

Od 1 marca 2020 r. znowelizowany Kodeks spółek przewiduje powstanie prostej spółki akcyjnej. Jak utworzyć taką spółkę i na co zwrócić uwagę pod względem prowadzenia księgowości takiej spółki?

czytaj więcej »

W jednej ze spółek do rejestru przedsiębiorców błędnie wpisano udziałowca. Czy ma to wpływ na zastosowanie 9% stawki CIT? Co w takiej sytuacji ze sprawozdaniem?

czytaj więcej »

Usługi polegające na udostępnieniu (zapewnieniu) pracowników budowlanych stanowią usługi odrębne od usług budowlanych, zarówno ze względu na identyfikację miejsca ich świadczenia, jak i obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności.  

czytaj więcej »

 Czy podatnik, który kupuje różne towary, gdzie tylko jeden  jest z załącznika nr 15 do ustawy o VAT, może rozdzielić te zakupy na dwie odrębne faktury, tak aby uniknąć podzielonej płatności? Mamy wyjaśnienie MF w tej sprawie.

czytaj więcej »

Przed 1 listopada br. w przypadku świadczenia usług stanowiących roboty budowlane mechanizm odwrotnego obciążenia miał zastosowanie wyłącznie w przypadku świadczenia usług przez podwykonawców. A jak jest po zmianach przepisów ustawy o VAT?

czytaj więcej »

Od 1 listopada 2019 r., w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) – nie są już wydawane interpretacje indywidualne w tym zakresie (tj. obowiązujących stawek VAT).

czytaj więcej »

Chociaż nowe przepisy określające zakres stosowania stawek VAT wejdą w życie już 1 listopada 2019 r., większość z nich będzie stosowana dopiero od 1 kwietnia 2020 r. Wyjątek dotyczy przepisów określających nowy zakres stosowania stawek podatku VAT dla książek, gazet, dzienników i czasopism.

czytaj więcej »

Zdarza się, że przedsiębiorca wykorzystuje w prowadzonej działalności więcej niż jedno auto. Jakie są wtedy skutki w VAT? W tej sprawie wypowiedział się ostatnio organ podatkowy. Sprawdźmy jego stanowisko.

czytaj więcej »

wiper-pixel