WYDANIE ONLINE

Rozliczamy wydatki dotyczące PPK
Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to nowa forma długoterminowego i dobrowolnego systemu oszczędzania na przyszłą emeryturę. Od początku 2020 roku kolejne podmioty miały obowiązek wdrożenia PPK. W związku z wprowadzeniem tej instytucji znowelizowane zostały także m.in. przepisy ustaw o PIT, CIT i VAT.

czytaj więcej »

Początek 2020 roku przyniósł wiele zmian w rachunkowości. Zebraliśmy je w tabeli, abyś w jednym miejscu miał wszystkie nowe regulacje.

czytaj więcej »

Niektóre usługi mogły być ewidencjonowanie za pomocą kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii tylko do 31 grudnia 2019 r.

czytaj więcej »

Od kwietnia 2020 r. w niektórych przypadkach podatnik musi liczyć się z sankcjami za błędy w JPK_VAT.

czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2020 r. brak weryfikacji kontrahenta w wykazie może przyczynić się do powstania negatywnych konsekwencji w podatkach dochodowych PIT i CIT oraz odpowiedzialności solidarnej w VAT – przypomina resort finansów.

czytaj więcej »

Obowiązkowy split payment dla niektórych towarów i usług, Wiążąca Informacja Stawkowa, zmiana niektórych stawek VAT – te zmiany obowiązują od 1 listopada br. Kolejne będą wchodzić w trakcie 2020 roku. Sięgnij po podsumowanie zmian w VAT.

czytaj więcej »

Podatnicy dokonujący dostaw towarów lub świadczenia usług wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o VAT stracili prawo do składania kwartalnych deklaracji VAT. Sprawdź, od kiedy podatnicy ci powinni zacząć składać deklaracje miesięczne zamiast kwartalnych.

czytaj więcej »

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wypowiedział się w kwestii skutków podatkowych dotyczących nagrody związanej ze sprzedażą premiowaną o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 2.000 zł. Poznajmy jego stanowisko i komentarz eksperta.

czytaj więcej »

Parametry podatkowe, takie jak koszty uzyskania przychodów, stawka podatku, kwota zmniejszająca podatek, są stosowane w wysokościach obowiązujących w momencie uzyskania przez podatnika przychodu, a nie w okresie, za jaki ten przychód jest należny.

czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują przepisy, na podstawie których prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) będzie mógł żądać wydania ksiąg podatkowych w formie elektronicznej.

czytaj więcej »

wiper-pixel