WYDANIE ONLINE

ZAW-RN złożymy do własnego urzędu skarbowego
Przedsiębiorcy nie będą musieli szukać właściwych urzędów skarbowych do wysyłki zawiadomienia ZAW-RN składanego, gdy rachunek kontrahenta nie znajduje się na tzw. białej liście. Od 1 lipca 2020 r. zgłoszenie składa się w terminie 7 dni do naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla podatnika, który dokonał zapłaty.

czytaj więcej »

Na podstawie tarczy antykryzysowej podwyższono limity zwolnień przedmiotowych z PIT dla niektórych świadczeń o charakterze socjalnym. Są już pierwsze praktyczne problemy z tym związane, które wyjaśnia nasz ekspert.

czytaj więcej »

Na podstawie tarczy antykryzysowej firmy mogą liczyć na zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec − maj 2020 roku. W praktyce sporo wątpliwości powoduje poprawne sporządzanie listy płac.

czytaj więcej »

Jedną z form wsparcia, jakie przewiduje tarcza antykryzysowa, jest możliwość skorzystania z dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów w wyniku pandemii koronawirusa.

czytaj więcej »

Tarcza finansowa to rządowy program w celu wsparcia mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały na skutek pandemii wirusa.

czytaj więcej »

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnął kwestię stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w VAT. Poznaj skutki wyroku i sprawdź komentarz eksperta.

czytaj więcej »

Jest już opublikowane rozporządzenie ministra finansów, które wprowadza nowe wzory deklaracji VAT-10 i VAT-11.

czytaj więcej »

Zmiany dotyczące rozliczania wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodów osobowych w prowadzonych biznesach obowiązują od początku 2019 roku. Ministerstwo Finansów dopiero teraz wydało objaśnienia podatkowe w zakresie ich stosowania.

czytaj więcej »

Organ podatkowy wypowiedział się odnośnie do tego, jakie skutki w PIT będzie miało  nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego.

czytaj więcej »

Zmiany dotyczy płatności na rachunki spoza białej listy, doprecyzowanie przepisów dotyczących preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej to tylko część dużego pakietu zmian w ustawach podatkowych. Już dziś warto przygotować się do nowelizacji.

czytaj więcej »

Od 18 maja można składać wnioski odwoławcze w ramach Tarczy Finansowej PFR  dla niewielkich podmiotów gospodarczych, które otrzymały już subwencję, ale w kwocie niższej niż wnioskowana.

czytaj więcej »

wiper-pixel