WYDANIE ONLINE

Tarcza antykryzysowa: Postępowania potrwają dłużej, bo będą zawieszone
W okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego w związku z COVID-19 terminy procesowe w postępowaniach i kontrolach prowadzonych na podstawie Ordynacji podatkowej oraz kontrolach celno-skarbowych nie rozpoczynają biegu lub ich bieg zostaje zawieszony. Oznacza to, że czynności te się przedłużą.

czytaj więcej »

Termin sporządzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego został przesunięty o trzy miesiące, a dla jednostek podległych nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego – o dwa miesiące.

czytaj więcej »

Przepisy zawarte w tarczy antykryzysowej umożliwiają w niektórych przypadkach zmniejszenie kwoty zaliczek na podstawek dochodowy, uiszczanych przez podatników w 2020 r. Sprawdź szczegóły zmian.

czytaj więcej »

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniają pracowników, mogą liczyć na wypłatę postojowego, zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, a także na dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności.

czytaj więcej »

Znamy wyjaśnienie resortu finansów dotyczące procedury przeprowadzania przeglądów okresowych kas rejestrujących w związku z zagrożeniem koronawirusem.

czytaj więcej »

Darowizny na cele związane z przeciwdziałaniem COVID-19 mogą uprawniać do odliczenia nawet dwukrotności wartości darowizny. Odliczenie możliwe jest przy tym już w trakcie roku, przy obliczaniu zaliczki na podatek.

czytaj więcej »

Wyłączenie obowiązku rozliczania nieuregulowanych świadczeń pieniężnych przez poszkodowanych w wyniku pandemii dłużników – takie zmiany zakłada nowelizacja specustawy. Sprawdź szczegóły.

czytaj więcej »

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną koronawirusem minister finansów wydał rozporządzenie, które przesuwa termin złożenia informacji:

czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa przewiduje zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec – maj). Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Czy jest możliwe równoczesne korzystanie z innego wsparcia?

czytaj więcej »

Jedną z form wsparcia dla przedsiębiorców, jakie wprowadza tarcza antykryzysowa jest zwolnienie ze składek ZUS. Pojawia się pytanie, co w tej sytuacji z kosztami podatkowymi.

czytaj więcej »

Ustawa antykryzysowa wprowadziła możliwość zwolnienia z obowiązku opłacenia należnych od 1 marca do 31 maja 2020 r. składek zusowskich dla płatników składek (zgłoszonych do ZUS przed 1 lutego 2020 r.), którzy 29 lutego 2020 r. zgłaszali do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych (wliczając w to również osobę prowadzącą działalność gospodarczą i osoby z nią współpracujące przy tej działalności).

czytaj więcej »

wiper-pixel