WYDANIE ONLINE

Jak przetrwać koronawirus w firmie – wskazówki dotyczące rozliczeń
Czy możesz bez obaw zaliczać do kosztów podatkowych wydatki poniesione na zakup maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji, jak rozliczyć zakup laptopa pracownikowi, któremu firma poleciła pracę zdalną, na jak długo możesz zawiesić biznes? Poznaj odpowiedzi na te inne pytania.

czytaj więcej »

Nie tylko JPK_VAT dla dużych podmiotów zostanie przesunięty na lipiec. Od kwietnia nie będzie też zmian w nowej matrycy stawek VAT. Sprawdź szczegóły.

czytaj więcej »

Resort finansów przygotował rozporządzenie, który zakłada stosowanie 0% stawki VAT do darowizn niektórych towarów potrzebnych do walki z szerzącą się pandemią koronowirusa (Covid-19).

czytaj więcej »

Do celów ustalenia transakcji objętych tzw. białą listą przy usługach długoterminowych powinno się brać pod uwagę każdą usługę oddzielnie, a nie wartość płatności wynikającą z umowy.

czytaj więcej »

W cenach transferowych rok 2020 będzie oznaczał obowiązek raportowania. Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię w zakresie cen transferowych.

czytaj więcej »

Nadpłata wynikająca z rocznego rozliczenia podatku dochodowego jest zwracana przez urząd skarbowy przelewem na rachunek bankowy, w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania podatkowego. W przypadku złożenia PIT elektronicznie zwrot będzie szybszy.

czytaj więcej »

Wprowadzenie indywidualnych rachunków podatkowych identyfikujących podatnika lub płatnika nie oznacza, że opisywanie przelewów podatkowych nie jest wymagane oraz stało się bezcelowe. Treść zlecenia płatniczego nie wiąże jednak organu podatkowego w każdym przypadku.

czytaj więcej »

W związku z epidemią koronawirusa wiele placówek aktualnie nie działa. Do naszej redakcji piszą Czytelnicy, którzy pytają o wypłatę wynagrodzenia dla pracowników w takiej sytuacji.

czytaj więcej »

W wielu firmach pracownicy przebywają na domowej kwarantannie. W jakiej wysokości wypłacić za ten czas pracownikowi świadczenie i na jakiej podstawie? Wyjaśnia nasz ekspert.

czytaj więcej »

Czy składki z umów ubezpieczenia na życie pracowników, przedsiębiorca  może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? W tej sprawie wypowiedział się organ podatkowy, sprawdź jego stanowisko i komentarz eksperta.

czytaj więcej »

wiper-pixel