WYDANIE ONLINE

5 przykładów wyliczenia wynagrodzenia pracownika po zmianach wskaźników
Od 1 stycznia 2020 r. miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2.600 zł, zmieni się też stawka godzinowa z umowy zlecenia 17 zł. Z kolei od października br. zmieniła się stawka PIT i koszty uzyskania przychodu. Sprawdźmy, jak te zmiany w praktyce wpłyną na wyliczenie wynagrodzenia.

czytaj więcej »

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą i jest jednocześnie zatrudniony na umowę o pracę. Czy od przyszłego roku może skorzystać z małego ZUS?

czytaj więcej »

W przypadku pośrednictwa handlowego (pośrednictwa w sprzedaży) wykonywanego przez kontrahentów zagranicznych, istotnego znaczenia nabiera dokładne określenie zakresu świadczonych usług. Brak precyzji w tym zakresie powodować może wątpliwości, czy wypłacane wynagrodzenie stanowi przychód z tytułu świadczeń podlegających WHT, a więc także, czy dokonywane kontrahentowi z tego tytułu wypłaty powinny być uwzględniane w wynoszącym 2.000.000 zł limicie wypłat (świadczeń).     

czytaj więcej »

Coraz więcej przedsiębiorców wybiera hulajnogę elektryczną jako sposób dotarcia do swoich klientów. Poznaj stanowisko organów podatkowych i dowiedz się, czy taki wydatek można zaliczyć do kosztów podatkowych.

czytaj więcej »

Chociaż nowy wykaz podatników VAT działa od 1 września 2019 r., to obowiązek zapłaty na rachunek wskazany w wykazie podatników VAT wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r. – przypomina resort finansów.

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wydanie wiążącej informacji stawkowej. Podatnicy będą mogli je składać już od 1 listopada 2019 r.

czytaj więcej »

wiper-pixel