WYDANIE ONLINE

Uwaga: szef skarbówki oraz sąd mogą ukarać za schematy podatkowe
Niedopełnienie obowiązków raportowania schematów podatkowych oraz prowadzenia odpowiednich dokumentacji jest zagrożone grzywną nakładaną przez sąd oraz karą wymierzaną przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

czytaj więcej »

Przedsiębiorcy często zatrudniają w swoim biznesie najbliższe osoby z rodziny. Czy żona zatrudniając męża w prowadzonym biznesie, opłaca składki w pełnej wysokości? Sprawdźmy.

czytaj więcej »

W dniu 15 maja 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C‑235/18 (Vega International Car Transport and Logistic – Trading GmbH), w którym ocenił schemat rozliczeń dokonywanych za pomocą kart paliwowych. Z uwagi na popularność kart paliwowych, orzeczenie TSUE może mieć wpływ na wielu podatników VAT.

czytaj więcej »

Mechanizm podzielonej płatności będzie stosowany w odniesieniu do 150 grup towarów i usług, wśród nich znajdą się m.in. roboty budowlane, czy handel częściami do samochodów i motocykli. Poznaj szczegóły zmian.

czytaj więcej »

Najnowsze zmiany dotyczą m.in. nowych kategorii danych osobowych niezbędnych do pozyskania w związku z zatrudnieniem. Ale to nie wszystko.

czytaj więcej »

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE o sygn. akt C-201/18 leasing zwrotny (ang. sale and lease back) powinien być traktowany jako jedna usługa o charakterze finansowym, zwolniona z VAT. Jakie ma to konsekwencje dla polskich podatników?

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów przygotowało nową strukturę logiczną postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych. Zmiana dotyczy jednolitego pliku kontrolnego dla faktur VAT, tj. JPK_FA(2) i będzie obowiązywać od 1 lipca 2019 r.

czytaj więcej »

Nowoczesne narzędzia komunikacji będą stosowane przez urzędników skarbowych nie tylko w kontaktach z podatnikiem, ale również w procesie tworzenia dokumentacji, przekazywania i uzyskiwania informacji, kontroli i rejestracji.

czytaj więcej »

wiper-pixel