WYDANIE ONLINE

Podatkowe i rachunkowe skutki wydatków na Wielkanoc
Firmowe jajeczko, czy też wręczanie prezentów świątecznych pracownikom, to coraz powszechniejsza praktyka w wielu przedsiębiorstwach. Sprawdźmy, o czym warto pamiętać, aby bez kłopotów rozliczać takie wydatki.

czytaj więcej »

Sąd Najwyższy wypowiedział się ostatnio w kwestii oskładkowania delegacji członków rad nadzorczych. Poznaj najnowsze stanowisko w tej sprawie, aby nie popełniać błędów przy rozliczeniach.

czytaj więcej »

Projekt zaostrzający przepisy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, projekt zmian dotyczących odpowiedzialności za błędy w JPK, ustawa zaostrzająca przepisy dotyczące podatku u źródła czy raportowanie schematów podatkowych, to tylko niektóre działania rządu nakierowane na walkę z szarą strefą i oszustami podatkowymi. W tę politykę wpisuje się też planowana nowelizacja ustawy Kodeks karny skarbowy.

czytaj więcej »

Przedsiębiorcy, w ramach prowadzonego biznesu, często kupują towary od zagranicznych kontrahentów. Kiedy mogą odliczać VAT?

czytaj więcej »

Wprowadzenie Centralnego Repozytorium Kas czy też zmiany w uldze na zakup kas – takie nowości wkrótce czekają podatników.

czytaj więcej »

Objaśnienia podatkowe wydane przez resort finansów potwierdzają, że nie istnieje obowiązek raportowania schematów podatkowych w przypadku korzystania z ulg i preferencji podatkowych określonych w przepisach.

czytaj więcej »

Resort finansów odpowiedział na interpelację poselską nr 27048. Wyjaśnienia MF dotyczą wprowadzenia uproszczonej procedury uprzedniego porozumienia cenowego (UPC).

czytaj więcej »

Wprowadzone od tego roku przepisy dotyczące rozliczania firmowych aut wciąż powodują wiele wątpliwości. Jak dobrze wywiązać się z nowych obowiązków?

czytaj więcej »

Do obsługi w zakresie obsługi administracyjnej trudnych transakcji niezbędny jest personel administracji podatkowej o szczególnie wysokich kwalifikacjach – uważa resort finansów i zmienia rozporządzenie ministra rozwoju i finansów w sprawie niektórych podatników i płatników, w odniesieniu do których zadania wykonywane są przez naczelnika urzędu skarbowego innego niż właściwy miejscowo. Teraz wyspecjalizowany urząd skarbowy zajmie się kolejną grupą podmiotów.

czytaj więcej »

Planowana nowelizacja ustawy wprowadzi przejrzystość i uproszczenie postępowania egzekucyjnego, które są niezbędne do przeprowadzenia skutecznej i szybkiej egzekucji. Większość nowych przepisów wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

czytaj więcej »

wiper-pixel