WYDANIE ONLINE

Kluczowe zmiany w zakresie cen transferowych od 2019 roku
Nowe wersje ustawy o CIT, ustawy o PIT oraz Ordynacji podatkowej, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r., zostały już podpisane przez prezydenta. Jedne z kluczowych zmian, które wejdą w życie z początkiem nowego roku, dotyczą obszaru cen transferowych.

czytaj więcej »

Trybunał Konstytucyjny uznał ustawę o zniesieniu limitu składek ZUS (dziś: PLN 133 290) za niezgodną z Konstytucją. Co to w praktyce oznacza?

czytaj więcej »

Z początkiem 2019 roku diametralnie zmieni się sytuacja w zakresie opodatkowania tzw. krypotwalut. Stanie się tak za sprawą zmian wprowadzanych ustawą nowelizującą kilka ustaw podatkowych, w tym ustawę o PIT oraz ustawę o CIT. Poznaj szczegóły zmian.

czytaj więcej »

Nowelizacja Kodeksu cywilnego wprowadziła bardzo ważne zmiany w zakresie obowiązujących zasad przedawnienia roszczeń. Najistotniejsza z nich dotyczy skrócenia ogólnego terminu przedawnienia cywilnoprawnych roszczeń majątkowych z dziesięciu do sześciu lat. Modyfikacjom uległ również sposób liczenia powyższego terminu.

czytaj więcej »

Resort finansów przedstawił kolejny projekt zmian w VAT. Od 2020 roku pojawi się nowa matryca stawek VAT. Za jakie towary zapłacimy więcej, a za jakie mniej?

czytaj więcej »

Najnowszy projekt zmian w VAT zakłada, że w przyszłym roku nadal będą stosowane 8% i 23% stawki VAT.

czytaj więcej »

Obowiązek raportowania schematów podatkowych, czy sankcje za unikanie opodatkowania to tylko niektóre zmiany, które weszły w życie od 2019 roku. Mamy zestawienie ważnych dla Ciebie zmian. Sprawdź.

czytaj więcej »

Organ podatkowy, który wyda decyzję z zastosowaniem klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania, zastosuje od 2019 roku sankcję finansową. Nie tylko pozbawi korzyści podatkowej, ale też nałoży dodatkowe zobowiązanie, które może wynieść 10 lub 40% kwoty tej korzyści.

czytaj więcej »

wiper-pixel