WYDANIE ONLINE

Rewolucja w VAT: Znamy szczegóły zmian
Ministerstwo Finansów zakończyło konsultacje dotyczące projektu nowelizacji ustawy o VAT. Z niektórych rozwiązań resort finansów się wycofał. Większość jednak zaproponowanych zmian zostaje, co oznacza, że wkrótce podatników czeka duża nowelizacja ustawy o VAT.

czytaj więcej »

Zdarza się, że pracownik mieszka z dala od firmy i szef wynajmuje podwładnemu mieszkanie. Jak wycenić wartość świadczenia polegającego na udostępnieniu pracownikowi lokalu mieszkalnego? Sprawdźmy.

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku dochodowym od osób prawnych i Ordynacji podatkowej, który może wprowadzić istotne zmiany, pozwalające na stosowanie kopii certyfikatu rezydencji.

czytaj więcej »

Z początkiem 2019 r. ustawodawca planuje wprowadzić do ustaw o podatkach dochodowych nowe regulacje dotyczące tzw. niezrealizowanych zysków. Instytucja ta potocznie nazywana jest tzw. exit tax.

czytaj więcej »

 W tabeli zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie zakłada nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług. O ostatecznym kształcie zmian będziemy informować na bieżąco na łamach naszej publikacji. Już dziś warto jednak sprawdzić, jakie nowości szykuje podatnikom ustawodawca.

czytaj więcej »

Podatnik, u którego stwierdzono zawinione niedobory inwentaryzacyjne, musi liczyć się z obowiązkiem skorygowania VAT. W tej sprawie wypowiedział się WSA w Białymstoku. Sprawdź szczegóły i poznaj komentarz eksperta.

czytaj więcej »

Obecne kasy zostaną zastąpione przez kasy online. Będą wysyłać informacje o każdej transakcji zewidencjonowanej za pomocą kasy do Centralnego Repozytorium Kas. Kłopot w tym, że nowe przepisy miały wejść w życie 1 października 2018 r., ale projekt jak na razie utknął w Sejmie.

czytaj więcej »

Od 2020 roku wójt, burmistrz lub prezydent miasta nie będzie informował o wszczęciu kontroli w podatku od nieruchomości. Takie zmiany przewiduje projekt nowej Ordynacji podatkowej.

czytaj więcej »

Rzecznik Praw Podatnika będzie pomagał podatnikom w sporach z urzędnikami. Resort finansów chce powołać nowy urząd na wzór rzecznika praw obywatelskich. Na jakie wsparcie mogą liczyć podatnicy?

czytaj więcej »

wiper-pixel