WYDANIE ONLINE

Ważne dla księgowych: od października tylko e-sprawozdanie
Od 1 października 2018 r. zmieniają się regulacje dotyczące formy przygotowywania sprawozdań finansowych. Wyjaśniamy, jak po zmianach wywiązać się z obowiązków sprawozdawczych.

czytaj więcej »

Przepisy o mechanizmie podzielonej płatności obowiązują od ponad dwóch miesięcy Są już pierwsze wnioski ze stosowania tych przepisów przez podatników. Pojawiły się też interpretacje podatkowe dotyczące split payment. Upewnij się, kto będzie obowiązkowo stosował split payment.

czytaj więcej »

Benefity typu karty Multisport są świadczeniami dodatkowymi i pracodawca może w dowolny sposób ustalić zarówno zasady przyznawania, korzystania, jak i finansowania takiego świadczenia. Sprawdźmy na przykładzie, jak prawidłowo rozliczyć przekazanie kart na siłownię pracownikom.

czytaj więcej »

Najnowszy projekt zmian w podatkach dochodowych zawiera m.in. nowe wymogi wobec płatników pobierających podatek u źródła. Wyjaśniamy praktyczne skutki nowych przepisów. 

czytaj więcej »

Najnowszy projekt zmian w PIT i CIT przynosi wiele rewolucyjnych zmian, na które już dziś trzeba się przygotować. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zmian w PIT i CIT.

czytaj więcej »

W najnowszym projekcie ustawy nowelizującej ustawy o podatkach dochodowych z 24 sierpnia 2018 r. projektodawca wskazał rozwiązanie mające przynieść korzyści niewielkim przedsiębiorcom działającym w formie osoby prawnej, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zmiany w przepisach Ordynacji podatkowej dotyczące indywidualnych interpretacji podatkowych. Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z wykorzystywaniem indywidualnych interpretacji podatkowych przez grupy podatników do osiągania korzyści podatkowych.

czytaj więcej »

Zarówno odprawa, jak i dodatkowe świadczenia wypłacane zwalnianemu pracownikowi nie są zwolnione z PIT.

czytaj więcej »

wiper-pixel