WYDANIE ONLINE

Od 2019 r. mały ZUS będzie zależał od przychodów z działalności gospodarczej
Po 31 grudnia 2018 r. drobni przedsiębiorcy będą mogli opłacać składki od podstawy uzależnionej od uzyskiwanych przychodów. Kto skorzysta z preferencji, a kto nie?

czytaj więcej »

Przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT nie będzie musiał składać deklaracji VAT oraz informacji o ewidencji JPK_VAT, ale złoży jedną informację JPK_VDEK – wynika z odpowiedzi udzielonej przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów na interpelację poselską nr 22804.

czytaj więcej »

Skorzystaj ze wskazówek eksperta, aby bezbłędnie ewidencjonować operacje związane z podzieloną płatnością w VAT.

czytaj więcej »

Po raz kolejny przedstawiciele Ministra Finansów wracają do pomysłu, aby wprowadzić zmiany na gruncie rozliczania podatków dochodowych w związku z nabywaniem czy eksploatacją samochodów osobowych. Zyskasz czy stracisz na nowych zasadach. Dowiedz się już dziś.

czytaj więcej »

Pracodawca zapewnienia pracownikom tymczasowym oraz zleceniobiorcom zakwaterowanie. Czy  będzie to dla nich przychód z nieodpłatnych świadczeń? Sprawdź komentarz eksperta.

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów przedstawiło zmiany w Ordynacji podatkowej. Nowością jest kontrola na życzenie, która ma pomóc podatnikom uniknąć nieprawidłowości w rozliczeniach. Problem w tym, że uzyskanie decyzji nie gwarantuje podatnikowi, że jego rozliczenia nie zostaną w przyszłości zakwestionowane w wyniku postępowania podatkowego.

czytaj więcej »

wiper-pixel