WYDANIE ONLINE

3 najczęstsze błędy w przygotowaniu plików JPK_KR – pokażemy Ci, jak ich unikać
Za okresy począwszy od 1 lipca 2018 r. obowiązek przedstawiania JPK na żądanie objął również mikro, małych i średnich przedsiębiorców, o ile prowadzą księgi rachunkowe w formie elektronicznej.

czytaj więcej »

Od 30 kwietnia 2018 r. początkujący przedsiębiorcy mają prawo do skorzystania z ulgi na start. Kiedy można skorzystać z tej preferencji? Sprawdźmy.

czytaj więcej »

W mechanizmie podzielonej płatności (MPP) płatność za nabyty towar lub usługę dokonuje się w taki sposób, że zapłata całości lub części kwoty odpowiadającej wartości sprzedaży netto wynikającej z faktury jest uiszczana przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy/rachunek w SKOK dostawcy lub rozliczana w inny sposób. Natomiast pozostała zapłata odpowiadająca kwocie VAT (w całości lub w części) zostanie wpłacona na specjalny rachunek bankowy dostawcy – rachunek VAT. MPP dotyczy wyłącznie transakcji złotówkowych między przedsiębiorcami.

czytaj więcej »

Docierają do nas sygnały, że księgowi mają kłopot, jak rozliczyć VAT z faktury za pakiet konferencyjny, w skład którego wchodzi organizacja konferencji, a także zorganizowanie czasu wolnego dla gości. Znamy aktualną linię orzeczniczą i stanowisko organów podatkowych w tej kwestii.

czytaj więcej »

Kupujący ma prawo do zwrotu oraz reklamacji zakupionego towaru. Sprawdź na przykładach skutki bilansowe i podatkowe skorzystania z tego prawa.

czytaj więcej »

W dniu 19 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o PIT i CIT, nazywanej wśród praktyków „ustawą sanacyjną”. Jednym z jej założeń było złagodzenie obowiązujących od stycznia 2018 roku niekorzystnych dla podatników zapisów o amortyzacji. Sprawdź, co w praktyce oznaczają dla Ciebie wprowadzone zmiany.

czytaj więcej »

Dobiegają końca prace nad rządowym projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Nowe przepisy mają na celu na celu stworzenie jasnych i bezpiecznych ram prawnych dla przedsiębiorstw rodzinnych prowadzonych przez osobę fizyczną wpisaną do CEIDG.

czytaj więcej »

wiper-pixel