WYDANIE ONLINE

Szef Krajowej Administracji Skarbowej wkrótce będzie mógł żądać zablokowania konta przedsiębiorcy w banku bądź w SKOK. Dowiedz się, na jak długo oraz w jakich sytuacjach  skorzysta z nowych uprawnień.

czytaj więcej »

Resort Finansów przygotował trzecią wersję struktury JPK_VAT, która będzie obowiązywać dla transakcji ewidencjonowanych od 1 stycznia 2018 r.

czytaj więcej »

Problem: Kiedy czynności wykonywane przez członka zarządu spółki podlegają VAT?

czytaj więcej »

Sklepy, lokale gastronomiczne oraz inne podmioty oferujące swoim klientom towary sprzedawane w zestawach muszą liczyć się z tym, że ich rozliczenia wezmą pod lupę urzędnicy skarbowi.

czytaj więcej »

Podniesienie progu uprawniającego do bycia „małym podatnikiem” oraz nowe zasady rozliczania straty podatkowej. Co jeszcze ma się zmienić?

czytaj więcej »

Nowe rozporządzenie precyzuje obowiązki podatników przygotowujących dokumentację podatkową za 2017 rok, tj. podmiotów, których przychody lub koszty przekroczyły w ubiegłym roku 2.000.000 euro.

czytaj więcej »

Od października 2018 r. roku przedsiębiorcy oprócz comiesięcznych JPK_VAT, będą musieli składać także roczne raporty do urzędów skarbowych w formacie JPK. Lepszej kontroli rozliczeń podatników ma sprzyjać także zmiana sposobu przekazywania sprawozdań finansowych, z papierowej na elektroniczną.

czytaj więcej »

Aby ustalić obowiązek prowadzenia pełnej księgowości trzeba wziąć pod uwagę nie tylko przepisy o rachunkowości, ale również ustawę o PIT.

czytaj więcej »

Dokonanie rocznego spisu posiadanych aktywów i pasywów jest jednym z najważniejszych obowiązków nałożonych na jednostki przez  ustawę o rachunkowości. Ponadto dostarcza ich kierownictwu danych, które są istotne dla skutecznego zarządzania jednostką. Dlatego ważne jest, aby inwentaryzacja była przeprowadzona rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

czytaj więcej »

ZUS może dochodzić należności z tytułu składek od nieuczciwych dłużników także na drodze cywilnej, w drodze tzw. skargi pauliańskiej. Potwierdził to niedawno Sąd Najwyższy w wydanym przez siebie wyroku.

czytaj więcej »

Od początku tego roku istnieje obowiązek potwierdzania liczby godzin wykonania zlecenia. Zobacz, w jaki sposób go zrealizować. 

czytaj więcej »

wiper-pixel