WYDANIE ONLINE

Od przyszłego roku wejdzie w życie obszerna nowelizacja ustaw o podatku dochodowym, wprowadzająca wiele niekorzystnych dla przedsiębiorców zmian. Dotyczy to zwłaszcza podatników podlegających przepisom ustawy o CIT.

czytaj więcej »

Przeczytaj, jak odliczyć VAT z faktury dokumentującej zakup opon zimowych do używanego w firmie samochoduWraz z nadejściem zimy wielu przedsiębiorców nabywa nowe sezonowe opony do używanych przez siebie pojazdów. Trzeba wówczas pamiętać o ustawowych ograniczeniach dotyczących odliczania VAT od tego rodzaju zakupów.

czytaj więcej »

Faktura dokumentująca wykonanie usługi budowlanej opodatkowanej w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia w VAT, nie musi zawierać informacji na temat materiałów (towarów), które podwykonawca zużył do jej wykonania.

czytaj więcej »

Podatnicy CIT, u których podatek należny od dochodu osiągniętego od początku roku pomniejszony o sumę zaliczek wpłaconych od początku roku nie przekroczy 1.000 zł, będą mogli nie rozliczać się na bieżąco z fiskusem.

czytaj więcej »

Kontrola podatkowa wiąże się z wieloma uciążliwościami dla przedsiębiorców, którzy zostali jej poddani. Dlatego w ich interesie jest, aby przebiegła szybko i sprawnie. Jej utrudnianie może skutkować odpowiedzialnością karną.

czytaj więcej »

Komitet Standardów Rachunkowości pracuje nad nowym KSR dotyczącym działalności rolniczej. Sprawdź, jaki będzie zakres proponowanych regulacji, z projektem których można się zapoznać na stronie internetowej resortu finansów.

czytaj więcej »

Komitet Standardów Rachunkowości dokonał aktualizacji KSR dotyczącego rachunku przepływów pieniężnych. Nowelizacja ma dość ograniczony zakres.

czytaj więcej »

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników w ramach stosunku pracy, który dodatkowo chce ich zatrudnić na umowy zlecenia w swojej firmie, musi pamiętać o składkach ZUS od tych zleceń, niezależnie od ilości działalności. 

czytaj więcej »

Sejm przegłosował od dawna zapowiadaną ustawę, która początkowo ma ograniczyć, a w dalszej kolejności praktycznie zakazać handlu w niedziele.

czytaj więcej »

wiper-pixel