Jak przetrwać koronawirus w firmie – wskazówki dotyczące rozliczeń

Czy możesz bez obaw zaliczać do kosztów podatkowych wydatki poniesione na zakup maseczek ochronnych i płynów do dezynfekcji, jak rozliczyć zakup laptopa pracownikowi, któremu firma poleciła pracę zdalną, na jak długo możesz zawiesić biznes? Poznaj odpowiedzi na te inne pytania.

Wypłata świadczenia pracownikowi w trakcie kwarantanny

W wielu firmach pracownicy przebywają na domowej kwarantannie. W jakiej wysokości wypłacić za ten czas pracownikowi świadczenie i na jakiej podstawie? Wyjaśnia nasz ekspert.

Sprawdź, kiedy zastosujesz 0% stawką VAT na darowizny towarów w związku koronawirusem

Resort finansów przygotował rozporządzenie, który zakłada stosowanie 0% stawki VAT do darowizn niektórych towarów potrzebnych do walki z szerzącą się pandemią koronowirusa (Covid-19).

Specustawa przesuwa na lipiec nową matrycę stawek VAT

Nie tylko JPK_VAT dla dużych podmiotów zostanie przesunięty na lipiec. Od kwietnia nie będzie też zmian w nowej matrycy stawek VAT. Sprawdź szczegóły.

RDZ - wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek - przykład wypełnionego wniosku

Skorzystaj z przykładowo wypełnionego wniosku dotyczącego zwolnienia z obowiązku opłacania składek za marzec-maj 2020 roku

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej - zmiany od 1 kwietnia 2020 r.

Przesunięcie matrycy VAT z 1 kwietnia na 1 lipca 2020 roku, świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł – dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia – takie rozwiązania zawiera tarcza antykryzysowa.

RSP-D – wniosek o świadczenie postojowe dla prowadzących działalność – przykład wypełnionego wniosku

Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, to jednorazowe świadczenie w wysokości 2.080 zł albo 1.300 zł, które ma Ci zrekompensować utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Skorzystaj z przykładowo wypełnionego wniosku.

RSP-D – wniosek o świadczenie postojowe dla prowadzących działalność - wzór

Świadczenie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą, na podstawie prawa przedsiębiorców lub innych przepisów szczególnych, jeżeli miały one przestój w następstwie COVID - 19.

Koronawirus – uprawnienia pracowników, obowiązki pracodawców

Sprawdź, jak skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego i jak zorganizować pracę zdalną w firmie.

Sporządzenie sprawozdania finansowego do końca czerwca 2020 roku

Na sporządzenie sprawozdania będzie czas do końca czerwca, a nie do końca marca. Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia, które zmienia terminy dotyczące sprawozdań finansowych.